Fra årsmøtet i 2016.

Velkommen til Norske Kunstforeningers årsmøte 20. september på Thon Hotel Oslo Airport!

Grunnet COVID-19 besluttet styret i Norske Kunstforeninger den 11. mars 2020 å utsette Norske Kunstforeningers årsmøte 2020 som opprinnelig var planlagt 25. april 2020. Det innkalles med dette på ny til årsmøte i Norske Kunstforeninger. Årsmøtet arrangeres i tråd med gjeldende smittevernråd og det vil tilbys munnbind og være mulighet for å holde god avstand til andre.

Tid: 20. september 2020, kl. 11.00–13.00 (Registrering fra 9.30)
Sted: Thon Hotel Oslo Airport, Balder allé 2, 2060 Gardermoen
Påmeldingsfrist: 1. september 2020

Sakspapirer sendes ut 20 dager før årsmøtet til kunstforeningens postadresse. Årsmelding 2019 ble sendt ut til kunstforeningene per post i mars.

Påmelding

Alle som skal delta på årsmøtet må melde seg på via medlemssystemet HyperSys. Årsmøtet er åpent for alle.

Klikk her for å komme til påmeldingen for alle deltakere

Styremedlemmer i kunstforeningene må logge seg inn i HyperSys med sin e-post for å melde seg på.

Invitasjonen til Norske Kunstforeningers årsmøte 2020 finner du også ved å trykke på Arrangementer i menyen øverst i HyperSys, eller under arrangementer nederst på Organisasjonsprofilen (velg Vår organisasjon og deretter Organisasjonsprofil i menyen).

Deltakere som ikke er styremedlemmer i en kunstforening melder seg på under “Meld på” til høyre i skjermbildet (se bilde under).

Påmelding av delegat

NB! Etter problemer med tidligere utsendt link til delegatpåmelding via HyperSys, blir påmelding av delegat gjort over e-post.

Hver kunstforening har en stemme på årsmøtet, og navn på foreningens årsmøtedelegat må meldes inn per e-post til post@kunstforeninger.no innen 1. september. Personen som skal være delegat må også melde seg på som deltaker via linken over.

Årsmøtedelegater kan i etterkant søke om reisestøtte dersom reiseutgiftene overstiger 1000 kroner. Norske Kunstforeninger har en pott på 20 000 kroner som fordeles på de som søker. Reise må skje på rimeligste måte.

Overnatting

Deltakere som ønsker å overnatte kan bestille overnatting direkte fra Thon Hotel Oslo Airport ved å klikke på denne linken.

Priser:

  • Fra 995 kr for èn person standardrom, per natt.
  • Fra 1 119 kr for to personer i standardrom, per natt

Oppholdet må bestilles før 12. september 2020. Ønsker du å booke etter denne dato, kan hotellet ikke garantere avtalepris.

Hotellet kan kontaktes på telefon 63929400 eller på oslo.airport@olavthon.no

Transport

Thon Hotel Oslo Airport ligger omtrent 7 km fra Oslo Lufthavn. For å komme seg mellom Oslo Lufthavn og Thon Hotel Oslo Airport kan man ta rutebuss 420/450 til stoppet “Gardemoen Næringspark”. Første avgang fra Oslo Lufthavn er 05.36, og fra Gardermoen næringspark 04.21. Busstoppet ligger 50 meter fra hotellet.

Se ruter.no for mer informasjon om transport.

Høstutstillingen 2020

I år vil det kun avholdes ordinært årsmøte og fagprogrammet som opprinnelig var planlagt i forbindelse med årsmøtet flyttes til 2021.

Men årsmøtet 2020 avholdes samme helg som åpningen av Høstutstillingen – Statens Kunstutstilling. Fra 14.30 og frem til kl. 20.00, lørdag 19. september vil det være mulig for publikum å se Høstutstillingen.

Årlig deler Norske Kunstforeninger ut debutantprisen på Høstutstillingen. Årsmøtet 2020 vil finne sted samme helg som åpningen av utstillingen, og deltakere som ønsker det kan besøke utstillingen. Bilde av juryen for debutantprisen 2019: Øyvind Kvarme, Cathrine Terese Persson, Ida Haugland og Julie Lillelien Porter.